خانه » داروسازی » آزمون تولک اف داروسازی ایتالیا
26 مرداد 1401

آزمون تولک اف داروسازی ایتالیا

آزمون تولک

از بین انواع آزمون های تولک  TOLC که همه ساله در کشور ایتالیا برگزار می شود یکی از مهم ترین آن ها ازمون تولک اف یا همان تولک داروسازی می باشد.برای ورود به رشته پرطرفدار داروسازی به زبان انگلیسی داوطلبان باید خود برای آزمون TOLC-F  آماده کنند.دانشگاه های ایتالیا بری انتخاب برترین دانشجوها از این آزمون استفاده می کنند.

آزمون تولک اف یا همان تولک داروسازی چیست؟

به منظور تحصیل در رشته داروسازی و با توجه به تعداد متقاضیان زیاد این رشته همه ساله آزمون تولک داروسازی در ایتالیا برگزار می شود.این آزمون به زبان انگلیسی برگزار می شود و همین عامل باعث می ش.د از سراسر اروپا و دیگر کشورها برای این آزمون ثبت نام انجام شود.همچنین پس از قبولی در این آزمون و پذیرش از دانشگاه طول دوره هم به زبان انگلیسی است که مزیت بزرگی نسبت به دیگر انتخاب های داروسازی در اروپا که به زبان های دیگر برگزار می شود است.

دانشگاه توروگاتا

همچنین قبولی در این آزمون موجب می شود شما علاوه بر رشته داروسازی در رشته های شیمی و تکنولوژی دارویی شانس پذیرش داشته باشید.در حال حاضر و برای رشته داروسازی دو دانشگاه رم توروگاتا و دانشگاه بلونیا شانس پذیرش داشته باشید.

مباحث آزمون تولک داروسازی

این آزمون شامل چهار بخش می باشد که شامل موارد زیر می باشد.

درس ریاضی که شامل 7 سوال می باشد.

درس زیست شناسی که شامل 15 سوال می باشد.

درس شیمی که شامل 15 سوال می باشد.

درس فیزیک که شامل 7 سوال می باشد.

درس استدلال و منطق که شامل 6 سوال می باشد.

مدت زمان پاسخگویی به سوالات آزمون 72 دقیقه می باشد که از نظر چینش سوالات شباهت هایی به آزمون تولک پزشکی ایتالیا و تولک دندانپزشکی ایتالیا دارد.هرچند بنا بر تجربه داوطلبان از نظر سختی سوالات می توان گفت این آزمون تولک داروسازی به نسبت سوالات راحتری نسبت به تولک پزشکی دارد.

سوالات آزمون  TOLC F

این آزمون شامل 50 سوال چهار گزینه ای می باشد که شامل نمره منفی هم می باشد و به ازای هر سوال درست شما یک نمره و به ازای هر سوال غلط یک سوم نمره از دست خواهید داد.همچنین ارزش هر سوال یکسان است و تفاوتی بین سوالات زیست شناسی و استدلال و منطق برای کسب نمره نیست.البته بهتر است با توجه به تعداد  سوالات زیست شناسی و شیمی که هر کدام 15 سوال این آزمون را تشکیل می دهند

ثبت نام آزمون تولک داروسازی

برای ثبت نام این آزمون می بایست ابتدا در سایت cisia ثبت نام کرد و سپس بر حسب دانشگاه انتخابی یکی از روزهای آزمون را رزرو کرد. در حال حاضر این آزمون به صورت کامپیوتری برگزار می شود. اما پس از رفع موارد قرنطینه این آزمون به صورت حضوری برگزار خواهد شد.

admintolc

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

preloader